Skontaktuj się z nami
+48 785 526 470
[email protected] Formularz kontaktowy

 

W każdej dziedzinie technologia idzie do przodu , co chwilę ulepszenia i wdrożenia nowych pomysłów. Także w sokolnictwie pojawiają się nowinki które mają wyręczyć człowieka , żadna atrapa sokoła na żyłce unoszona na wietrze czy elektroniczne szybowce nie zastąpią prawdziwej pracy ptaka drapieżnego.

Szpaki, gołębie itp. nie dadzą się nabrać , więc szkoda ponosić koszta i próbować nie działających metod. 

 

 

Nasza firma zajmuje się świadczeniem usług sokolniczych na terenie całego kraju, płoszymy ptaki z miejsc użyteczności publicznej oraz sadów i plantacji borówki amerykańskiej.

Coraz bardziej na popularności zyskują plantacje borówki , a tam gdzie już jest powstają nowe zasadzenia.  Z pierwszym pokazaniem się owoców nadlatuje zmora wszystkich plantatorów i sadowników , mowa tu oczywiście o "szpakach" których stada siadające zmniejszają plony na które czekaliśmy .

Dla tego płoszenie najskuteczniejszą metoda sokolniczą, czyli przy pomocy wyszkolonych do tego celów ptaków drapieżnych jak sokoły czy jastrzębie które latają nad zabezpieczanym terenem jest najlepszą opcją by spać spokojnie. Niechciane ptactwo uważa teren za łowiecki i szuka w innym miejscu pożywienia. Oczywiście taka ochrona musi być prowadzona przez cały okres zbioru a nie tylko kilka dni, szpak jest bardzo mądrym stworzeniem i szybko się zorientuje że teren jest już czysty i będzie chciał go ponownie odwiedzić.

Zaproś nas do przedszkola lub szkoły wypełniając formularz.
Na pewno się z Tobą skontaktujemy!