Skontaktuj się z nami
+48 785 526 470
kontakt@ptakidrapiezne.pl Formularz kontaktowy

Spotkania zbierające co roku wielu miłośników sów pt. "Sowia Noc" , którzy chcą wspólnie poznawać świat tych tajemniczych ptaków, ich rolę w legendach i ludowych wierzeniach. Takie edukacyjne warsztaty Towarzystwo Przyrodniczo-Historycznego „Orlik” organizuje od kilku lat w województwie lubelskim dzięki wsparciu sponsorów. Z każdym rokiem "sale pękają w szwach". W tegorocznym wzięło udział około 250 uczestników.

 

 

Największą atrakcją jest oczywiście nasz pokaz sów z udziałem płomykówki „Gucia”, puszczyka mszarnego „Borysa” i puchacza bengalskiego „Frugo”, oraz puchacza syberyjskiego "Bubusia" i  „Olafa” czyli puchacza europejskiego

Podczas spotkania odbyły się również warsztaty budowy budek lęgowych, prelekcja o sowach występujących na terenie powiatu łukowskiego, pokaz filmu „Sowy Polski” ze zdjęciami Artura Tabora, diaporamy „Sowa mądra głowa” Cezarego Pióro oraz nocne nasłuch sów w terenie.

Towarzystwo Przyrodniczo-Historycznego „Orlik" postanowiło w tym roku 2017 zorganizować dodatkowo jesienną edycję spotkań pt. "Sowia Noc", które odbędą się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Adamowie oraz w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.


 

Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatorów Towarzystwo Przyrodniczo-Historycznego „Orlik"


 

Zaproś nas do przedszkola lub szkoły wypełniając formularz.
Na pewno się z Tobą skontaktujemy!